Dudak kalemi nasıl kullanılmalı?
Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır?

Dudak kalemi nasıl kullanılmalı?

Özellikle dudakları ince olan bayanların kullanması gereken bir makyaj malzemesidir dudak kalemi. İnce dudakları çok daha belirgin ve gösterişli yapar. Dolgun dudaklı bayanlarda ise doğru kullanılmadığı zaman itici durabilir.

Peki, dudak kalemi kullanmanın püf noktaları nelerdir?

Eğer doğal bir görüntü yakalamak istiyorsanız mutlaka rujunuz ile aynı tonda bir dudak kalemi kullanmanız gerekir. Bu sayede dudak kalemi sürdüğünüz belli olmaz fakat dudaklarınız daha belirgin ve dolgun gözükür.

Mutlaka ilk önce dudak kalemini sürün sonrasında rujunuzu sürün.

Eğer dudak kaleminiz çok belirgin geldiyse gözünüze o zaman bir pamuklu çubuk yardımı ile biraz tonunu hafifletin bu işlem sırasında dudak kalemini dudaklarınızın etrafına taşırmamaya özen gösterin.

Dudak kalemini sürerken sürme işlemine üst dudağınızın ortasından başlayarak kenarlara doğru gidin. Kalemi çok daha düzgün çekebildiğinizi fark edeceksiniz.

Eğer ten rengi bir ruj sürüyorsanız açık kahverengi bir dudak kalemi ile çerçeve yapabilirsiniz dudaklarınıza. Siyah bir göz kalemi ve bronz bir allık ile tamamlayabileceğiniz doğal ama şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>